» ‘İnsan tanrı’ yaratma planı devrede

secret112.jpgBugün… İlginizi, ağır gündemden, bence son derece önemli olan bir başka cepheye yönlendirmenizi isteyeceğim ki şimdi paylaşacaklarımız Türkiye’yi de kapsama alanına alan ‘büyük tehlikeli planın’ önemli bir parçası aslında. Planın sahipleri malum küresel güçlerin ilgili birimleri, büyük planları da; önümüzdeki 15 yıllık süreçte dünyada ‘TEK DİL, TEK DİN, TEK PARA’ya geçişi sağlamak. Şimdi, malum merkezlerin bu büyük şeytani planının ‘TEK DİN’e geçiş maddesinin altını doldurma adına son dönemde yapılan toplum mühendisliği çalışmalarına bakalım;

Dünya listelerinden sonra Türkiye kitap listelerinde de ilk sıraya yerleşen ‘Sır’ (Secret) isimli bir kitap var. – Kitabın filmi de çekilmiş, satış rekorları kırıyor. Aynı seriden bir başka film ve de kitap da şu günlerde listelerin ilk sırasına otumuş durumda; Do we (k)now -biz biliyor muyuz? Bu da kuantum fiziğiyle çekim yasası üzerinden benzer new age akımların propagandasını yapıyor. Detaya girmeden, hemen başta belirtmeliyim; ben, tüm bu planlı öğretilerin amacının öncelikle İSLAM olmak üzere hak dinleri çökertip, insanı, ALLAH’tan yüce RAB’dan, dinlerden uzaklaştırıp, adeta TANRI İNSAN yaratarak biraz önce tanımladığım ‘TEK DİN’ projesini hayata geçirme metodlarından biri olduğuna inanıyorum. Evet, şimdi detaya girelim efendim;

Kitap ve filmlerde kabalaist bir dil kullanılıyor fakat bu dil gayet profesyonelce (belli ki sosyal psikologlar ve de malum toplum mühendisleri işbaşında) adeta ‘mistik’ bir anlatımla ambalajlanıp servis ediliyor.

(…)

SECRET size diyor ki; ‘Bu dünyada neye sahip olmak istiyorsan isteyeceğin sadece kendi alt benliğin, sen düşünce gücünü kullan bu sayede her şeyi var edip-yok edebilirsin. Kader ya da alın yazısı diye bir şey yok, ölüm-doğum vb tayin etmek senin elinde, sen sadece ‘BEN’e inan…’ İşte tam bu noktadan sonra da bilinç altınıza ekilen yeniden formatlanma tohumu yeşermeye başlıyor; ‘hak dinlerin öğretleri, Allah (C.C) yüce yaratıcı, onun kurallarını negatif algıyla hızla sorgulayıp, aslında kendinizin bir yüce yaratıcı olabileceği algısına yükleme yapmaya başlıyorsunuz.

(…)

Bir sonraki adım da tahminiz üzere; SECRET ya da kuantum ya da benzeri bir new age akımın adeta yeni dünyanın yeni dinine dönüşmesi, başta İSLAM, hak dinlerin adım adım çökertilmesi ve hedef ülkelerdeki hedef kitlenin öncülüğünde TEK DİNE geçiş.

Etrafımda her kim bana bu film ya da kitabı över ise O’na İslam’ın tasavvuf yolundan, Muhittin ARABİ’den, Mevlana’dan, Yunus Emre’den kısacası aşk ehlinden olan kimselerin ‘ballar balını bulduran’ öğretilerinden bahsediyorum. Arayana ‘RAB’ her yerde… Kainatta nereye bakarsan bak O’nu görürsün, işte asıl SECRET bu… Ya sizce ey gönül gözü açık okur, sizce?

Malum güçlerin TEK DİN, TEK DİL, TEK PARA projesine geçit vermeyelim, haydi karşı-düşünce üretelim. Yazının tamamı

Güler Kömürcü

(Alıntı kaynağı: AKŞAM -29.6.2007)

Reklamlar

4 Responses to “» ‘İnsan tanrı’ yaratma planı devrede”


 1. 1 SOR 3 Temmuz 2007, 9:34

  Merhabalar “yorumsuz” kalmak istemeyen arkadaşlar ,

  Biz bırakalım bu konularda teferruata dalmayı ve insan gibi düşünen tanrı anlayışını dahi..Bazı yan konulara, hakikat ilmi noktasından projeksiyon tutulabilir, ama o lokalize alanda detaylarda boğulmamalı.

  Mesela, Muhyiddin Arabi Hazretlerinin, “…ahir zamanda ahadiyyet tecelli edecek, ülke sınırları, millet kavramı kalkacak, tek bir elden/ merkezden yönetilecek dünya…”, dediğini eserlerinde, biliyor muyduk.?!?

  Biz kendimizle, bize lazım olan hakikat ilmi ile ilgilenelim, yönelimimiz de paylaşımımız da bu yönde olsun.

  Sadece, Allah gibi düşünen / yaşayan İNSAN anlayışına / öğretisine /realitesine yönelelim..Takdiri ilahi gereği, yönelişimiz, kabiliyet ve istidadımız kadar yol alacağımızı biliyoruz..

  Ve “faydasız ilimle” uğraşmayı da bırakarak, hakikat ilmi sahasında, tartışma/görüş alışverişi şeklinde bir paylaşımı benimseyelim artık derim.

  Sevgiler, saygılar..

 2. 2 Ahyar 3 Temmuz 2007, 11:35

  Söylediğinizde haklısınız sayın SOR.. Ancak, “İnsan gibidüşünmeyi bırakmak istiyorsak, bizi bu düşünceye hapseden tuzaklardan da kurtulmamız gerekir.

  Hakikat ilmi bir ilimdir, fakat bu hakikati yaşamak için mücahede ilmi de başka bir ilimdir. Bu kapsamda olan konuların tartışılmasında da bir mahsur yok kanımca.. Allah işini bilir ve boş işler yaptırmaz kullarına elbette.. O sebeple “her şey yerli yerince” deriz.

  Muhiddin-i Arabi‘nin ve daha pek çok ehlullah’ın “Şeytanın Hileleri” veya “tuzakları” isimli pek çok eseri yada makalesi vardır. Yukarıdaki yazı da bu tuzaklardan birine işaret ettiği için, beni ilgilendiren yönüyle ilgilendim ve alacağımı alıp geçtim, teşekkür ederim.

 3. 3 tolga 3 Temmuz 2007, 8:22

  Ne kadar ilginç dimi, bu yolda ilerlemek için teferruatlara dalmak lazım ama teferruatta vakit kaybetmeden. Peki nasıl oluyor kul bu yolda ilerlerken diğer kullar onun yerine teferruata dalıyor çıkıyor, orda kalıyor perdeleniyor ama bu yolda ilerleyecek kul bu sayade gerekli olanı alıp yoluna koşar adım devam ediyor. Teferruatlara takılmamak lazım hedefe odaklanıp direk gitmek her taraf teferruat dolu.
  “Orası emin bir yerdir insanlar ordan uzaklaştırılırlar” neyle nekadar gereksiz şey varsa onla.
  En güzele emanet olun. Sevgi ve duayla

 4. 4 zeynep 4 Temmuz 2007, 9:53

  Bu yazıyı geçenlerde Akşam gazetesinde okudum.
  ve çok beğendim.
  Bir arkadaşımız (şimdi ismi aklımda yok) en ince noktalarda
  nasıl beynimizi yıkadıklarını merak etmişti..
  Dilerim bu yazıyı okumuştur.


Comments are currently closed.Yorumsuz Blog (Arşiv II) burada…

Yorumsuz Blog (Arşiv III) burada.

SON YORUMLAR

Sevgiye dair hakkında sed191
İslami Foton Kuşağı hakkında sed191
Mevlana’nın dilinden Hz.… hakkında Hasan boyraz
» The Secret’in sırrı aç… hakkında elif
Özümle Konuşmalar hakkında doğan
İslami Foton Kuşağı hakkında necmi
» Önemli Bir Uyarı !.. hakkında Tevhidi
» Simurg’u Ararken hakkında ahmet
İslami Foton Kuşağı hakkında Filminsonkaresi
İslami Foton Kuşağı hakkında marduk_fotonkuşağı
Devrin Alimleri, Eski Zaman Ka… hakkında mehmet akıf
Beyin Fırtınası (27) hakkında barış
İslami Foton Kuşağı hakkında Ayşe
» Simurg’u Ararken hakkında Çağrı Dörter
» Harika Sözler (1) hakkında deniz

ABONE OL!

E-postanızı girin; Yazıları önce siz okuyun!

ARŞİV

Yorumsuz Blog’un izlendiği ülkeler:

Araçlar

Reklamlar

%d blogcu bunu beğendi: