» 11.03.2007 İnternet’ten Seçme Haberler

Tescilli isim. – MAHİR KAYNAK Star’da derin bir yazı yazdı:
“Dilimin ucuna gelen şeyi, yani direnişin ABD tarafından örgütlendiğini söylemeyeceğim. ABD Irak’ta bataklığa saplandı, hiçbir hedefine ulaşamadı, yakında buradan büyük bir eziklik içinde ayrılacaklar demenin zevkinden sizi mahrum etmek istemem. Başarmak için yüreğinizden başka hiçbir şeye ihtiyacınız yok.”

Mahir Kaynak böyle diyorsa da gelin… bu yazının şifrelerini siz çözün !..

ABD Başkanı George W. Bush, Latin Amerika’yı kapsayan altı günlük turunun ilk durağı olan Brezilya’da protestolarla karşılandı. Güvenlik güçleri, uçağın Sao Paulo kentine inmesinden kısa süre önce, Bush’un ziyaretini ve Irak Savaşı’nı protesto eden binlerce göstericiyle çatıştı. Bush’u Nazi lideri Adolf Hitler’e benzeten posterlerle protesto etti. Bakınız »

(Dip not: Ayrıca Guatemala’daki Maya yerlileri, Bush’un ziyaret edeceği kutsal bir arkeolojik alanı, ziyaretin ardından “kötü ruhlardan” arındırmak için ayin yapacakmış.)

VELİLERİN SÖZLERİ (Adı üstünde) Tıklayın

Dünyada Pardus 2007

Pardus 2007’nin yayımlanması, Türkiye’de olduğu kadar yurtdışında da yankı buldu. Türkçe yanında dört dilde (İngilizce, Almanca, Hollandaca ve İspanyolca) daha kurulabiliyor ve 70’in üzerinde dilde kullanılabilen Pardus, uluslararasılaşma konusunda hızla mesafe kaydediyor.

Dünyadaki tüm Linux dağıtımlarını izleyip değerlendiren DistroWatch sitesi 2007 yılındaki ilk bülteninde Pardus 2007 değerlendirmesine geniş yer verdi ve “Pardus yalnızca kayda değer bir Linux dağıtımı değil, ayrıca 2006’nın en beklenmedik sürpriz paketlerinden biri!” diyerek beğenisini belirtti.

Ulusal işletim sistemi Pardus 2007, yayımlandığından bu yana geçen bir ayda, sadece TÜBİTAK Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsü (UEKAE) sunucularından yaklaşık 80 bin kez indirildi. Bu rakam, bir önceki sürümü Pardus 1.0’ın üç katından fazla… Tamamını okuyun


Zeka ve aklını tatmin etmek isteyenler için AKIL OYUNLARI. Burada

İsrail Erzurum’da: “Organik işler bunlar
İsrail organik tarım için Erzurum’u seçtiğini açıkladı. Fırat’ın Erzurum’dan doğması bu “organik işte bir iş var mı?” sorusunu akıllara getirdi…
Bilindiği gibi İsrail’in organik tarım projeleri GAP’ta olduğu gibi hep kuşkulu sonuçlar doğurdu. GAP’ta bu sayede arazi satın alan İsrail, ülkemizin su kaynaklarını da İsrail’e transfere başladı. Son olarak İsrail’in temizleyip organik tarım yapmak istediği Suriye sınırının büyük bir petrol yatağı olduğu keşfedilmişti. Erzurum’un ise ABD, Avrupa ve Arap ülkelerinin gözde nehri Fırat’ın doğduğu yer ve aynı zamanda zengin yeraltı sularına sahip olması bu noktada düşündürüyor… Yazının tamamı

“RealAge‘iniz, bedeninizi ne kadar iyi kullanabildiğinizle ilgili biyolojik yaşınızdır. Hissettiğiniz yaşta mısınız? Tamamı patentli RealAge testlerinden birini bugün tamamlamalısınız!
Siz soruları cevapladıkça RealAge’iniz azalacak… ya da artacak! Testi bitirdiğiniz zaman, uzman doktorlarımız tarafından hazırlanmış size özel bir RealAge planıyla karşılaşacaksınız!” Böyle deniyor okuyacağınız sitede..

Küçük Yaşta Yenilen Hormonlu Gıdaların Etkileri Çok Daha Fazla Oluyor; Erken ergenliğe dikkat

Hazır ve katkı maddeli gıdaların yol açabileceği tehlikelere dikkat çeken Prof. Dr. Büyükgebiz, kızların 10, erkeklerin 12 yaşından itibaren ergenliğe adım attıklarını hatırlattı. Büyükgebiz, şöyle devam etti: Ergenlik 10-18 yaş aralığı kabul edilir. Buna karşın ender olarak kızlarda 8, erkeklerde 9 yaşından önce ergenlik belirtilerinin ortaya çıkması, bir hastalık belirtisi olarak görülmeli ve tedavi edilmesi gerekir. Hormonlu gıdalar, erken ergenliğinin sebeplerinden sadece biri. Özellikle anne, babaların okumalarını tavsiye ederiz.

Bu oyuncağı tasarlayanlar ortaya gerçek bir mühendislik başarısı çıkarmışlar.

Çocuklar ve içlerindeki çocuğu hala saklayan büyükler için eğlenceli bir oyuncak

İsrail cezaevlerindeki Filistinli milletvekillerinin serbest bırakılmaları için Türkiye’de imza kampanyası başlatıldı.

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın da içinde bulunduğu 100 kadar sivil toplum kuruluşu, İsrail hapishanelerindeki tutsak vekillerin özgürlüklerine kavuşturulması için harekete geçti. Başlatılan imza kampanyası ile 1 milyon imzanın toplanılması hedefleniyor.

Tüm duyarlı kişi ve kuruluşları Filistin halkının ve vekillerinin serbest bırakılması için http://www.tutsakvekiller.com adresine imzaya çağırıyorlar.

BBC Türkçe internet sitesi tarafından hazırlanan ve yoğun ilgi gören, İngilizcenizi geliştirmeye yönelik programlara ek olarak, İngilizcenizi sınamanız için yeni bir servis sunuyor..

Ayrıca:
İngilizce Kelime Oyunu: WORDMASTER

Her yabancı dilde olduğu gibi, İngilizce’de de kelime dağarcığı rahat konuşabilmeniz, konuşulanları anlamanız için gerekli. Burada..

Tescilli isim. devam edecek..

www.yorumsuzblog.net.tc


Yorumsuz Blog (Arşiv II) burada…

Yorumsuz Blog (Arşiv III) burada.

SON YORUMLAR

Sevgiye dair hakkında sed191
İslami Foton Kuşağı hakkında sed191
Mevlana’nın dilinden Hz.… hakkında Hasan boyraz
» The Secret’in sırrı aç… hakkında elif
Özümle Konuşmalar hakkında doğan
İslami Foton Kuşağı hakkında necmi
» Önemli Bir Uyarı !.. hakkında Tevhidi
» Simurg’u Ararken hakkında ahmet
İslami Foton Kuşağı hakkında Filminsonkaresi
İslami Foton Kuşağı hakkında marduk_fotonkuşağı
Devrin Alimleri, Eski Zaman Ka… hakkında mehmet akıf
Beyin Fırtınası (27) hakkında barış
İslami Foton Kuşağı hakkında Ayşe
» Simurg’u Ararken hakkında Çağrı Dörter
» Harika Sözler (1) hakkında deniz

ABONE OL!

E-postanızı girin; Yazıları önce siz okuyun!

ARŞİV

Yorumsuz Blog’un izlendiği ülkeler:

Araçlar

Reklamlar

%d blogcu bunu beğendi: